Paulius

Konsultacija 5.00

VIA University CollegeArchitectural technology and Construction Management

Sveiki visi, mano vardas Paulius. Šiuo metu esu VIA University College, Architectural technology and Construction Management  studijų programos studentas. Taip pat puse metų studijavau Australijoje kaip mainų programos dalyvis. Jeigu nori sužinoti apie įvairias galimybes Danijoje – drąsiai registruokis, galėsiu atsakyti į visus klausimus 😉

Užduoti vieną klausimą nemokamai

Studento aprašymas

Dvyliktoje klasėje, buvau lygiai toks pat neapsisprendėlis kaip ir TU! Nežinojau, kur ir ką noriu veikti.
Būdamas mokykloje apie studijas užsienyje net negalvojau. Tačiau taip gavosi, kad bandos jausmas mane nuvedė iki Litexpo studijų parodos, kur prisirinkau daug skrajučių iš įvairių universitetų su daug žadančiais pasiūlymais. Mane sudominu tik keletą, iš kurių buvo vienas FOX.lt siūlomos studijos užsienyje ir VGTU inžinerinės studijos.
Kadangi dėl nieko nebuvau pilnai apsisprendęs aplikavau tiek į Danijos, tiek į Olandijos universitetus bei VGTU.
Apytiksliai gegužės mėn. jau žinojau ,kad esu priimtas absoliučiai visur kur aplikavau (užsienio Universitetai). Tačiau vasaros eigoje po diskusijų su tėvais pasakiau sau: „Ai dauguma draugu važiuoja į Vilnių studinti ir man reikia į ta puse sparnus kelti. Ir kai jau buvau apsisprendęs kur važiuosiu mokytis sugalvojau, kad reikia prasinešti kitiems universitetams apie savo sprendimą.

Todėl paskambinau i FOX.lt ir papasakojau apie savo situaciją. Tada asistentė iš FOX komandos, kuri bendravo su manimi, klausia: kodėl aš taip nusprendžiau? , man siūlo žymiai įdomesnes, inovatyvesnes studijas, o aš vis tiek pasirenku VGTU nes Vilniui daugiau draugu turiu… taip pat ji pradėjo vardyti visus privalomus, kodėl turėčiau studijuoti užsienyje (Danijoje) ir per ateinančias 10-15 min. ji mane įkalbėjo važiuoti studijuoti į Danija :D. Per ateinančias kelias dienas facebook‘e susiradau kur galėčiau apsistoti kelioms dienoms. O tada nieko nelaukęs susikroviau lagaminą, šokau į pirmą mikriuką kuris važiavo į Daniją ir po paros buvau jau ten.

Universitetas paliko tikrai gan gera įspūdi. Dėstytojai buvo laba draugiški, paskaitos įdomios. Tačiau kažko vis tiek trūko. Mintyse galvojau, o gal Vilniuje dar geriau sektųsi, gal padariau klaida čia atvažiuojant, nes juk dabar reiks gyventi taip toli nuo namų. Po 2 savaičių Danijoje ir daug nostalgišku minčių apie namus, nusprendžiau grįžti ir pamėginti studijuoti Vilniuje. Per pirmą studijų savaitę palyginau kokias paskaitas lankau čia ir kokios buvo Aarhuse, atsižvelgiau į laisvalaikį, išlaidas ir t.t. Reziumė viską susumavus supratau ,kad man Aarhuse labiau patiko. Todėl dar karteli susirinkau visus daiktus iš VGTU bendrabučio ir išvažiavau į Daniją. Tik šįkart jau tvirtai apsisprendęs, ką noriu studijuoti.
Iki pat šiandien galvoju, jog pasielgiau labai protingai, pamėgindamas abudu universitetus, ir pasirinkdamas tai kas man atrodė geriausia. Dabar neturiu dvejonių ar nepadariau klaidą pasirinkdamas specialybe bei universitetą.

Mano manymu studijos užsienyje yra labai vertingos ne tik dėl žinių, kurias įgauni universitete, bet ir dėl gyvenimiškos patirties svetur. Todėl tikrai drąsiai galiu rekomenduoti studijas užsienyje, jeigu nori išbandyti save naujoje erdvėje, ir patirti kažką naujo.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę vartotojai, kurie jau bendravo su mentoriumi.