Laura

Konsultacija 1.50

VDU/KURYBINĖS INDUSTRIJOS

Labas! Mano vardas Laura ir aš esu trečio kurso kūrybinių industrijų studentė Vytauto Didžiojo universitete. Jei svarstai apie galimybę prisijungti prie mūsų bendruomenės, tačiau vis dar dvejoji ir turi klausimų, abejonių, baimių ar dar bala žino ko, kviečiu kreiptis ir tikiuosi, kad pavyks kartu rasti sprendimus, išeitis iš susidariusių padėčių ar tiesiog nurimti. 😉

Taip pat galiu suteikti informacijos susijusios su universiteto bendrabučiais, nes čia gyvenu jau ne vienerius metus ir kas žino, galbūt, jau netrukus virsim makaronus toje pačioje virtuvėje. ☺

Užduoti vieną klausimą nemokamai

Studento aprašymas

11 klasėje, dar sėdint gimnazijos suole, supratau, kad man labai patinka anglų kalba, domina kitos šalys, skirtingos kultūros, taip pat mėgau lietuvių kalbos pamokas, jos sekėsi, todėl ir kilo mintis stoti į filologiją. Be to, niekada neslėpiau simpatijos ispanų kalbai, tad pastaroji ir tapo mano prioritetu. Tuo metu mano geriausia draugė jau studijavo VDU. Ji mane kvietė ir ragino pasirinkti Kauną bei tą patį universitetą, kurį nenustodama gyrė. Tokiu būdu stojant mano pasirinkimų sąrašo viršuje atsirado italistika ir romanų kalbos, o vėliau tapau šios studijų programos studentė.

Esu kilusi iš Biržų rajono. Kėlimasis gyventi vienai į didelį miestą (koks jis tuo metu atrodė) buvo bauginantis. Atvykusi po truputį mokiausi būti savarankiška. Iš pradžių sekėsi sunkiai, nuolat visur pasiklysdavau, buvau pasimetusi, o kur dar nauji draugai, naujas gyvenimas! Dėl šios priežasties, manau, supratingiau žiūriu į panašioje situacijoje atsidūrusius studentus.

Vėliau tęsiant studijas vis labiau pradėjau suprasti, kad esu ne savo vietoje, vis tik, nors abejonės ir stiprėjo, maniau, kad galbūt pavyks studijas baigti. Praėjus 2 metams supratau, kad privalau apsispręsti: arba metu studijas ar perstoju, arba tvirtai apsisprendžiu jas baigti. Taigi, nusprendžiau perstoti ir pasirinkau kūrybinių industrijų studijų programą. Šiuo metu džiaugiuosi atradusi man artimesnes studijas, o kadangi mūsų universitetas dar siūlo ir galimybę rinktis gretutinę studijų programą, pasinaudojau šia galimybe ir pasirinkau viešąją komunikaciją.

Taigi, tokiu būdu ir tapau draugų švelniai vadinama „amžinąją studente“, o pati vis juokauju, kad esu užsibrėžusi tikslą surinkti visų fakultetų vėliavėles, kurias dalina prieš šventinę eiseną rugsėjo pirmosios metu naujai iškeptiems VDU studentams.Turiu jau dvi!

Trumpai apie studijų programas:

Italistika ir romanų kalbos. Paskaitos labai primena mokykloje vykusias pamokas: mažos auditorijos, pakankamai nedidelė grupė studentų, kiekvieną dieną užduodami namų darbai, kurie tikrinami kartu su kursiokais kitą paskaitą. Taip pat dėstytojai italai, kurie kiekvieną atėjusį į paskaitą pasitinka su šypsena tardami „buongiorno“. Norint gerai įvaldyti kalbą turėtumėte būti pasiruošę daug dirbti savarankiškai.

Kūrybinės industrijos. Didelis kiekis kurso draugų, todėl daugelis užduočių vyksta grupėse, kūrybinės užduotys, įdomūs dėstytojai, kartais pasitaikančios ir nuobodžios paskaitos, bandymas studijų dalykais aprėpti kuo daugiau, tačiau neaišku, tai labiau pliusas ar minusas. Taip pat kartais aplankantys svečiai, besidalinantys sava patirtimi. Jei rodysite iniciatyvą, manau, pasiimsite labai daug iš studijų ir atvirkščiai: jos nerodydami, galėsite tiesiog „praplaukti“.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę vartotojai, kurie jau bendravo su mentoriumi.